Aktuality

Pojďme následovat naše děti

Jste v seniorském věku? Máte chytrý telefon nebo tablet, se kterým si úplně nevíte rady? Pokud je Vaše odpověď „ano“, tak právě pro Vás je náš kurz. Pořádáme skupinová setkání pro seniory s cílem získání nebo prohloubení dovedností v oblasti počítačových a komunikačních technologií.
Od října do prosince 2022 se setkáváme v Koloběhu v Říčanech.

Máte-li zájem, podáme Vám bližší informace na telefonu:
730875102 nebo e-mailu: sonntagova@zivotplus.cz.

Účast je ZDARMA.

Otevřít
Pojďme následovat naše děti

Výroční zpráva 2021

Níže si můžete stáhnout nebo prohlédnout naší výroční zprávu za rok 2021.

Otevřít

Ve zdravém těle, zdravý duch“

Přijměte pozvání na závěrečné setkání v rámci projektu „Podpora pečujících v době COVID“, které proběhne dne 9. 6. 2022 od 9 do 11 hodin v Dačického domě v Kutné Hoře.

Besedou s názvem „Ve zdravém těle, zdravý duch“ nás provede psycholožka, PhDr. Běla Hejná. Přijďte si poslechnout, jak spolu souvisí zdravá výživa a péče o duševní zdraví.

K setkání je možné připojit se prostřednictvím aplikace Teams.

V případě vašeho zájmu potvrďte svou účast nejpozději do 8. 6. 2022
na telefonu: 730875102 nebo e-mailu: sonntagova@zivotplus.cz

Otevřít
Ve zdravém těle, zdravý duch“

Výběrové řízení „Pracovník v sociálních službách – operátor dispečinku, Kutná Hora“.

Život Plus, z.ú., poskytovatel sociální služby Tísňová péče (TP) hledá do svého týmu kolegu/kolegyni na pracovní pozici: Pracovník v sociálních službách – operátor dispečinku

V případě zájmu zašlete svůj životopis a motivační dopis na e-mail: sonntagova@zivotplus.cz.

Otevřít

Pořízení stacionární technologie pro potřeby tísňové péče

Účelem výběrového řízení na předmětnou veřejnou zakázku je pořízení stacionární technologie pro potřeby tísňové péče (dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů). Předmětem veřejné zakázky je dodání stacionární technologie pro potřeby tísňové péče v počtu 100 ks.

Otevřít

Pozvánka: Podpora pečujících v době COVID-19

Přijměte pozvání na další setkání v rámci projektu „Podpora pečujících v době COVID-19“, které proběhne dne 12. 5. 2022 od 9 do 11 hodin v Dačického domě v Kutné Hoře.

Tématem setkání bude duchovní péče o umírajícího člověka a jeho blízké. Těžkým tématem nás s lehkostí provede farářka Českobratrské církve evangelické, paní Mgr. Marta Zemánková.

K setkání je možné připojit se prostřednictvím aplikace Teams.

V případě vašeho zájmu potvrďte svou účast nejpozději do 10.5.2022 na telefonu: 730875102 nebo e-mailu: sonntagova@zivotplus.cz

Otevřít
Pozvánka: Podpora pečujících v době COVID-19

Dne 26. 4. 2022 se konala beseda na téma Senioři a bezpečnost.

V rámci Akademie 3. věku v Prachaticích se konala dne 26. 4. 2022 beseda na téma Senioři a bezpečnost. Své služby zde prezentovali zástupci organizace Život Plus, z. ú. a Městská policie Prachatice. O tom, že je toto téma stále aktuální, svědčila hojná účast a spokojenost zúčastněných. Přednáška přispěla k vyvrácení některých mýtů a zvýšila informovanost přítomných účastníků o možnostech a využití tísňové péče a též upozornila na potenciální rizika.

Beseda na stejné téma se konala již 12. 4. 2022 ve Strakonicích, reportáž můžete shlédnout na celostátním okruhu Regionální televize nebo na webovém odkazu Strakonické televize zpravodajství STTV – 18. týden 2022: http://www.tv.strakonice.eu/drupal/

Otevřít
Dne 26. 4. 2022 se konala beseda na téma Senioři a bezpečnost.

#ICT4Elders mezinárodního setkání s partnery projektu v Athénách.

Naše organizace se v únoru zúčastnila v rámci projektu  #ICT4Elders mezinárodního setkání s partnery projektu v Athénách. Meeting byl realizován v prostorách společnosti AKMI, která je taktéž partnerem projektu. Cílem setkání bylo zhodnocení současného stavu vzdělávacího programu pro pečovatele o seniory a také vytvoření plánu pro dílčí aktivity jednotlivých partnerů.

Vzdělávací program bude primárně určen pro pečovatele, kteří budou proškoleni v moderních technologiích tak, aby je mohli plně využívat ve své práci a zároveň mohli tyto dovednosti předávat svým klientům. Následně se budou senioři seznamovat s moderními technologiemi na základě učebních materiálů pod vedením vyškoleného pečovatele.

V současné době usilovně spolupracujeme s partnery projektu na tvorbě obsahu pro vzdělávací program včetně tvorby videí. Brzy nás čeká setkání s partnery v Německu a také vzdělávání pečovatelů.

Více informací najdete na webu projektu ict4elders.eu

Otevřít